artikel

Dags för årsmöte!

Alla medlemmar i Vänsterpartiet Västra Södermalm är välkomna till föreningens årsmöte. Platsen är Södra Latins gymnasium (Skaraborgsgatan 14). Årsmötet börjar kl. 18.30 men kom gärna tidigare. Från 18.00 och framåt serveras en god, vegansk middag. Mötet kommer att avhandla allt ett årsmöte ska avhandla, men kommer också att gästas av Jenny Bengtsson, DS-ledamot och fackligt aktiv. Hon kommer att prata om partiets arbetslivskampanj och om facklig kamp. Så blir vi insprierade inför ett nytt, rött år!

Styrelsen hoppas att så många som möjligt av föreningens medlemmar har möjlighet att komma på årsmötet. För att vi ska kunna beställa tillräckligt med mat så är vi tacksamma om du anmäler dig senast den 12 februari till Marie Näslund på [email protected] eller 0708-376804. Eventuella motioner måste vara styrelsen tillhanda samma datum.

Om du av någon anledning inte har fått handlingarna till årsmötet hemskickade så kontakta Marie Näslund.

Med vänlig hälsning

Styrelsen för Vänsterpartiet Västra Södermalm

Kopiera länk